To już ostatni Czwartek z Samorząd Doktorantów WUM 

Kampania WUModa na zdrowie, to kampania społeczna powstała dzięki staraniom JM Rektora Prof. Mirosława Wielgosia, który chciał rozpropagować wśród Społeczności Akademickiej a następnie w całym społeczeństwie postawy sprzyjające utrzymaniu zdrowia oraz zachowania poprawiające jakość życia.

Idea Kampanii opiera się na 3 filarach

🔸 Pierwszym z nich jest zdrowy styl życia. Naszym działaniom w tym obszarze będzie przyświecać hasło „Dbam o siebie – to łatwe!”. Pragniemy zwrócić uwagę przede wszystkim na profilaktykę. We wszelkich poczynaniach ukierunkowanych na prewencję będą nas wspierać eksperci, którzy przygotują zalecenia dotyczące zdrowego stylu życia.

🔸 Kolejny filar to dietetyka. Razem ze specjalistami i studentami będziemy promować zdrowe odżywianie i dbałość o utrzymanie właściwej masy ciała jako elementu profilaktyki zdrowotnej i czynnika dobrego samopoczucia. Poprzez porady, warsztaty i akcje chcemy uzmysłowić, że w przypadku diety nie ma miejsca na przypadkowość, a świadomość konsumencka daje ogromne profity. Liczymy, że każdy, kto włączy się w nasze kampanijne działania, uzyska wiedzę na temat tego, co w jego przypadku znaczy jeść zdrowo. Zgodnie z hasłem „Jem zdrowo – to smaczne!” pokażemy, że dobra dieta może mieć nie tylko walory odżywcze, ale i smakowe.

🔸 Trzecim filarem jest aktywność fizyczna. Nasi pracownicy, doktoranci i studenci będą mogli skorzystać z propozycji, których wspólnym mianownikiem jest ruch. Nawiązując do hasła „Ruszam się – to przyjemne!” chcemy przekonać, że sprawność fizyczna może dać dużą satysfakcję i jest nie tylko dla wybranych. Szeroka oferta ćwiczeń fizycznych – od tych za biurkiem po te wykonywane na hali sportowej czy na łonie natury pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie.

[Fot. dział fotomedyczny WUM]
https://modanazdrowie.wum.edu.pl/node/86


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *